Баня внутри частного дома

22.06.2021 0 Коментарів

Лазня – це традиційна старовинна процедура, можна навіть сказати ритуал, приємний в усіх відношеннях. Шанувальників у лазні багато, і при будівництві приватного будинку майже все планують передбачити її наявність.

Ідеальним вважається все ж окрема будівля для лазні. Є ряд принципових питань, до вирішення яких потрібно підійти з усією серйозністю, якщо ви зважилися зробити баню в приватному будинку. До них відносяться:

 • підвищена пожежонебезпека;
 • доставка і зберігання дров;
 • досить обмежений простір.

Якщо ви готові впоратися з цими додатковими викликами, то розбираємося за допомогою наших фахівців як правильно зробити лазню в будинку.

Приватний будинок з лазнею

З чого почати: вибираємо конструкцію домашніх саун

Є кілька варіантів, які дозволяють зробити баню в приватному будинку: спланувати баню в підвальному приміщенні або придбати і встановити готову конструкцію.

Готова вбудована парилка найлегший і практичний варіант, оскільки вимагає від вас мінімум організаційних витрат.

Також слід визначитися, яку саме баню ви хочете, їх існує кілька видів:

 • традиційна російська парилка. Температура в ній оптимальна близько + 70°С і відрізняється цей вид високою вологістю;
 • фінська сауна – це так званий сухий вид парилки, з температурою + 80°С і вище;
 • турецька лазня хамам – відрізняється дуже високою вологістю при температурі не більше + 40 ° С. Цей вид лазні користується популярністю у любителів СПА-процедур і людей, яким протипоказані високі температури.

На етапі планування варто визначитися з принциповими питаннями – чи будете ви купувати готовий бокс або організовувати його самостійно, а також з видом в залежності від температурних режимів і вологості.

Конструкція домашньої готової сауни

Готова домашня лазня-сауна – це виріб “під ключ”, який легко придбати і не морочити собі голову, самостійно облаштовуючи все складові. Такі лазні є естетично і технічно готовим боксом. Виконуються вони з дерева, оснащуються електричним обігрівачем, або, якщо дозволяє конфігурація приміщення, де буде розташована, то піччю на дровах.

Від вас вимагається визначитися, чи буде це серійна модель або бокс виготовлять за індивідуальним замовленням. Готові кабінки збираються на місці установки зі щитів, бо інакше було б дуже ускладнене транспортування. Зазвичай, встановлюються такі бокси в санвузлах або спортзалах.

Баня з дерева

Матеріал для полиць і обшивки

Важливим, практично основним питанням є матеріал дерев’яної обшивки. Породи дерева, ща найчастіше застосовуються для оббивки готових саун, це хвойні з низьким вмістом смол: кедр, хемлок (аналог ялиці), скандинавська ялина або сосна. Менш поширене використання липи, осики, сосни. Проте ці породи будуть більш демократичні за ціною.

Внутрішню обшивку краще вибирати горизонтального розташування вагонки. Це обумовлено поведінкою дерева при нагріванні. Такий вид на відміну від вертикального, продовжить термін експлуатації, до того ж, дозволяє легко замінити підгнилі дошки на стику стін і підлоги.

Щоб правильно зробити баню в будинку, дуже важливо, щоб усі елементи кабіни, з якими стикається тіло людини, були зроблені з дерева низької теплопровідності. Найкраще для цієї мети підходить дерево абаші, що ростє в Африці . Але такий матеріал недешевий, виробники часто застосовують більш лояльні за ціною аналоги.

Елементи вбудованої кабіни для лазні

Готова вбудована лазня це бокс або кабіна. Її основою є каркас з дерева, який обшивається всередині і зовні дерев’яною вагонкою. Якщо зовнішня сторона може як варіант бути оббита, наприклад, акрилом або ДСП, то для внутрішньої альтернативи немає.

Обов’язково застосовується теплоізоляція у вигляді мінеральної вати. Для більшої екологічності виробу можливо використовувати пресовану пробку.

Важливо! Двері в парилку також повинні бути виконані з урахуванням максимальної теплоізоляції, тобто якомога щільніше прилягати до косяка. Якщо це дерев’яні двері, то використовується триступеневий поріг, якщо скляні – то застосовуються різні ущільнювачі з силікону.

Печі, електрика і аксесуари

В баню по одному не ходять, тому для потужності вам знадобитися трифазний струм напругою 380 В. Печі-кам’янки повинні бути підібрані виходячи з об’єму лазні, а саме на 1 м3 – 1 кВт. Якщо ви все ж зупинилися на дров’яної печі, то час протопки буде значно більше, ніж при використанні електричної. Але їх перевага в тому, що парна швидше набирає необхідний рівень вологості.

Електропечі мають також ряд переваг:

 • вологостійке захисне покриття тену;
 • швидкість нагріву;
 • не спалюють кисень;
 • оснащені автоматикою для відключення;
 • мають корпус, захищений від перегріву.

Вибір кам’янки залежить від умов експлуатації, від доступності ресурсу (чи є дрова, наприклад, або ви готові платити за електроенергію) і від того, який тип лазні ви хочете в результаті отримати.

Баня в приватному будинку

Завершальним штрихом для того, щоб зробити баню в приватному будинку або на дачі комфортною, стануть аксесуари: термометри, гігрометри, цебри, ковші, також індивідуальні елементи одягу.

Увага! Подбайте про освітлення: для парної необхідні лампи не більше 60 Вт зі зниженою напругою (12 В – 24 В).

Вчимося на чужих помилках: найпоширеніші проблеми

Чи купуєте ви готову кабіну для лазні, або проектуєте її самі в будинку, слід мати на увазі кілька важливих ключових питань, без врахування яких експлуатація згодом призведе до проблем не лише в парній, а й в усьому домі.

При облаштуванні лазні в будинку важливо передбачити:

 1. Пароізоляцію. Без неї на перекриттях і стінах буде накопичуватися конденсат і ви ризикуєте заробити грибок.
 2. Вентиляцію. Звичної вентиляції недостатньо для парилки, необхідно організувати витяжне вікно. Через нього йде приплив повітря, яке нагрівається, проходячи під піччю, і витягується в невелике віконце ближче до стелі на протилежній від кам’янки стіні.
 3. Систему пожежогасіння. На ній економити – це піддавати ризику весь будинок.

Залиште коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.