Бассейн

23.06.2021 0 Коментарів

Басейн на відкритому повітрі – чудова розвага і приємне проведення часу і для дітей, і для дорослих. Ринок басейнів пропонує багато конструкцій, що дозволяють кожному бажаючому встановити цей корисний і приємний об’єкт для водних процедур на дачі або в заміському будинку.

Ґрунтовні стаціонарні басейни з котлованом встановлюють фахівці, тому що ця робота вимагає проектних рішень, високої кваліфікації і дотримання стандартів. Ми ж розглянемо, як правильно підготувати майданчик для наземного басейну: надувного або каркасного, для того, щоб він правильно функціонував і тішив своїх відвідувачів.

Види басейнів: особливості установки для кожного

Є, звичайно, ряд загальних вимог для майданчика під басейн, але все ж в першу чергу слід визначитися, який вид ви хочете встановити. Від цього будуть залежати нюанси підготовки.

Наземні басейни бувають таких видів:

 • надувні;
 • каркасні;
 • збірні.

каркасний басейн

Найбільшою популярністю у споживачів користуються надувні басейни через їх ціну, мобільність, легкість установки і простоту в обслуговуванні. Вони виконані зі щільного і зносостійкого ПВХ, але все ж не застраховані від ушкоджень.

Вимоги до підготовки майданчика під надувний басейн:

 1. Зачистити поверхню від будь-якого сміття, в тому числі і природного – палиць, каміння, гілок;
 2. Засипати поверхню попередньо просіяним піском. Діаметр піщаної підкладки повинен бути більше діаметра самого басейну. Пісок слід добре вирівняти і утрамбувати;
 3. Накрити майданчик спеціальними підкладками для надувних ПВХ басейнів.

 

Каркасні басейни теж вимагають для установки рівного та очищеного майданчика. Якщо такий є, то ви можете просто повторити процедуру для надувних виробів. У разі, якщо вам необхідно вирівняти поверхню, то алгоритм дій включає в себе:

 • зачистку верхнього шару грунту, засипання піском і рівномірне трамбування;
 • установку твердого настилу. Він може бути виготовлений з пінополістиролу, дерева, бетону, поліуретану;
 • застеляння ПВХ підкладкою.

Збірні басейни з наземних найнадійніші і довговічні. Вони стійкі як до високих, так і до низьких температур, тому зручні тим, що не вимагають демонтажу на зиму. Зазвичай їх встановлюють за принципом каркасних, але з заглибленням в землю приблизно на ¾ висоти. Для цього необхідно здійснити такі роботи:

 1. Вибрати місце, розчистити і розмітити його;
 2. Вирити котлован за розміром на 0,5 м більше площі майбутнього басейну;
 3. На дно ідеально підійде бетонна плита, або її можна замінити сумішшю глини, піску, гравію. Також слід зміцнити стінки каменем або бетоном;
 4. Обов’язково укласти утеплювач – він запобігає тепловтратам;
 5. Подбати про дренажі і необхідну по дизайну опалубку.

Ми окреслили основні види дачних басейнів і перелік робіт, тепер детально розберемо, як правильно провести окремі етапи з підготовки майданчика під басейн.

Басейн на ділянці

Вибір місця для басейну

Першим і дуже важливим етапом організації басейну є правильний вибір місця для нього. Недопущення помилок на цьому етапі продовжить термін експлуатації басейну, забезпечить його комфортне і безпечне використання.

Що потрібно враховувати при виборі місця:

 • місце повинно бути відносно рівним або таким, щоб ви могли його вирівняти самі;
 • розміщуйте басейн в достатній віддаленості від будівель, щоб убезпечити їх від заливання в разі пошкодження;
 • в ідеалі до басейну доступ повинен бути по всьому периметру, тому не туліть його до огорож;
 • не варто встановлювати купальню під високими рослинами. По-перше їх коріння можуть вплинути на рівність майданчика, по-друге вам доведеться очищувати воду від листя, пилку і ін;
 • не підходять для розміщення повзучі грунти, близькість обривів;
 • місце повинне добре освітлюватися сонцем;
 • важливо врахувати технічні моменти: близькість водопроводу, електромереж для механізмів обслуговування, можливість зливу.

Басейн у дворі

Майданчик під каркасний басейн своїми руками

Після того, як ділянка обрана, проводяться підготовчі роботи з облаштування: зачистка від сміття, вирівнювання підставу під рівень. До цих робіт варто підійти уважно і відповідально, оскільки від їх якості буде залежати подальша коректна експлуатація.

Детально розглянемо кожен етап облаштування майданчика.

 • Розмітка. Майданчик у формі кола легко розмітити за допомогою центрального кілочка і мотузки довжиною, що дорівнює потрібному радіусу, і балончика з фарбою. Для розмітки майданчика під прямокутні басейни досить рулетки, кілків і шнура.

Важливо! Площадка повинна бути більше самого басейну на 50-70 см

 • Вирівнювання. З майданчика видаляється дерен на глибину лопати. Щоб припинити подальше зростання рослин можна використовувати спеціальні засоби.
 • Формування основи. Основа готується з піщано-глиняної або піщано-гравійної суміші з додаванням цементу. Шар до 6 см вирівнюється і трамбується. На цьому етапі теж контролюється рівень. На рівну основу далі укладається полістирольна підкладка для амортизації дна. Останнім шаром перед установкою басейну є плівка з ПЕ високої щільності.

Бассейн на частной территории Basseyn na chastnoy territorii Басейн на приватній території

Басейн на подіумі: як і з чого зробити майданчик

Для того, щоб не порушувати земельно-трав’яне покриття ділянки, можна зробити підставку для басейну у вигляді подіуму з бетону або дерева. Такий варіант буде і естетичний, і зажадає меншої кількості “брудних” робіт.

Дерев’яний подіум буде більш приємний і екологічний. Для нього вам  потрібно виготовити раму з бруса, її габарити повинні залишати простір навколо басейну розміром не менше 1 метра. На рамі робиться настил з шліфованих досок, кути необхідно згладити, щоб виключити травмування.

Такий подіум може служити не тільки майданчиком під басейн, а ще й для пікніків, ігор та просто посиденьок.

Для того, щоб ваш басейн прослужив вам вірою і правдою довго і радував вас, облаштування майданчика потрібно приділити максимум уваги. Ми з радістю надамо вам пораду і допоможемо здійснити всі види підготовчих робіт по установці басейну. Правильно зроблена основа це гарантія вашого комфортного і безтурботного відпочинку.

Залиште коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.