12.04.2021 0 Коментарів

Виявляється, багато хто до цих пір не знають, що таке ландшафтний дизайн. Своїми руками вони продовжують покращувати свої території, і іноді дуже засмучуються, коли у них щось не виходить.

Ландшафтним дизайном називають комплекс спеціальних послуг і заходів з благоустрою території. Таким чином фахівці змінюють зовнішній вигляд території за допомогою природних компонентів.

Правильний і якісний ландшафт здатний зробити ваш сад красивим, а головне оригінальним і неповторним. Щоб домогтися максимального ефекту, необхідно подбати про фахівців, які будуть займатися облагороджуванням вашій території.

Навіщо потрібен ландшафтний дизайн?

Ті, хто має приватний будинок знають, як важко дається самостійне облаштування садової ділянки. Буває, купиш в оранжереї маленький красивий чагарник, доглядаєш за ним, постійно підживлюєшь, а він буквально відразу ж в’яне. Кілька невдалих спроб наштовхують на думку, що ви зовсім не вмієте доглядати за рослинами. Не поспішайте засмучуватися, справа зовсім не в вас. Виявляється, що велику роль у всьому цьому відіграє якість грунту, рівень вологості і активність сонячних променів. До того ж, є такі рослини, які категорично не можна садити один біля одного. А ви знали про це?

Якщо ви вирішили зробити свою ділянку зеленою і оригінальною, то краще звернутися за допомогою до справжніх фахівців. Професія ландшафтного дизайнера останнім часом стала особливо популярною. Кваліфіковані майстри зможуть відразу ж оцінити структуру вашої ділянки. Після вони запропонують вам найекономніший варіант благоустрою, і найоригінальніший. Вже ви будете вибирати ідею, яка вам ближче.

Досвідчений фахівець ніколи не буде нав’язувати вам свою ідею

Досвідчені ландшафтні дизайнери при огляді ділянки визначають правильне її розташування. Виявляється, для рослин навіть потік вітру повинен бути правильним. Але, особливого значення, звичайно ж, грає якість грунту. Проблема в тому, що рослини, які ростуть в кислих грунтах, не можуть прижитися в нейтральних. І таких випадків дуже багато.

Якщо ви задумалися про оригінальний ландшафт, то без допомоги майстрів вам точно не обійтися.

Що входить в ландшафтний дизайн

Ландшафтний благоустрій присадибних територій, це величезний комплекс робіт. Щоб домогтися максимального ефекту і бажаного результату, необхідно строго дотримуватися всіх правил.

Для цього досвідчені фахівці розробили цілий дизайн-проект, який включає в себе:

 • проект з видом ділянки в масштабі 1: 100 або 1:50;
 • повний план, на якому зображено розташування функціональних зон;
 • приклади ідей для кожної зони садової ділянки;
 • 3D візуалізація. Так клієнт зможе з різних ракурсів розглянути свою майбутню ділянку;
 • дизайн додаткових об’єктів (колодязя, альтанки, мангали та інші);
 • схему, де передбачений автоматичний полив;
 • схему освітлення всієї ділянки і окремих його зон;
 • асортимент всіх рослин з повною назвою, фотографіями та правилами догляду за ними;
 • попередній кошторис виконаних робіт і окремо вартість всіх матеріалів.

Завдяки такому проекту замовник отримає повне уявлення про те, яким може бути його ділянка і скільки грошей йому доведеться викласти на благоустрій будинку.

Слідуючи цим планом, команда виконає всі роботи швидко і якісно.

Стилі та напрямки у ландшафтному дизайні

Стилі у ландшафтному дизайні можна умовно розділити на два види – історичні та сучасні. А ось вони в свою чергу мають ще свої напрямки.

До історичних стилів відноситься:

 1. Регулярний. Це стандартний стиль ландшафту, який багато хто називає класичним. Відмінним фактором вважається абсолютна симетрія всього, що знаходиться на ділянці
 2. Пейзажний. Головна особливість – наслідування природі.
 3. Кантрі-стиль. Це комфортний сад, який залучається своєю скромністю. Чи не потребує ретельного догляду.
 4. Китайський. Кожні елемент дизайн має глибокий сенс і свою історію. Привертають увагу китайські традиції.
 5. Японський стиль. Головна відмінність – мініатюрність.

Кожен стиль має свою унікальну особливість.

Сучасний стиль ділиться на:

 1. Модерн. Це відкрита кімната, яка плавно з’єднується з будинком.
 2. Постмодернізм. Головна відмінність стилю – асиметрія і вільне планування.
 3. Хай-тек. Новий напрям, який відрізняється зручністю і простором.
 4. Мінімалізм. Один з найскладніших дизайнів, але це того варто.

Вибираючи дизайн ландшафту, ви повинні чітко розуміти чого ви від нього чекаєте, інакше переробити потім все буде дуже складно і витратно.

Елементи ландшафтного дизайну

Ландшафтний дизайн складається з безлічі елементів, за допомогою яких дизайнери можуть створити справжній витвір мистецтва. До основних елементів ландшафтного дизайну можна віднести:

 • газонне покриття. Це основна складова будь-якого ландшафтного дизайну. У сучасному світі їх існує величезна кількість, тому кожен зможе знайти той самий ідеальний варіант;
 • декоративні елементи. Додасть дизайну оригінальності і унікального зовнішнього вигляду. Досвідчені фахівці зможуть втілити в життя самі незвичайні ідеї;
 • декоративні зелені насадження. Їх можна висаджувати окремо, а можна зробити оригінальні композиції, які будуть щодня радувати вас своєю незвичайністю. Композиція в ландшафтному дизайні, це унікальний об’єкт, що складається з різних рослин;
 • садові доріжки. Це незамінний елемент декору, який дозволяє безперешкодно і зручно переміщатись по ділянці;
 • бетонне покриття для доріжок – надають оригінальності та неповторності загальному вигляду.

Розробляючи дизайн ландшафту необхідно приділяти увагу кожній дрібниці, адже найменший недолік може зіпсувати весь зовнішній вигляд.

Ландшафтний дизайнер – творець справжнього мистецтва

Ландшафтний дизайнер, це людина, яка зможе облагородити будь-яку земельну ділянку. Від його рук розквітає все навколо. Кажуть, що навчитися такому неможливо. Цей дар даний від Бога.

Робота дизайнера полягає в:

 • отриманні завдання;
 • вивченні всіх особливостей конкретної ділянки;
 • уточнення всіх побажань клієнта;
 • розробці проекту і складанні кошторису;
 • затвердження проекту;
 • купівлі всіх матеріалів, декору і рослин;
 • керуванні роботи всіх фахівців;
 • здачі готового проекту.

Ретельно підходити до вибору фахівця, адже від його роботи залежить зовнішній вигляд вашої ділянки. Ми вам допоможемо знайти для себе ідеальну кандидатуру.

Залиште коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.