Двери в доме

23.06.2021 0 Коментарів

Двері – це майже меблі: її якість, дизайн і практичність є чи не основними елементами, від яких залежить гармонійність внутрішнього простору.

Міжкімнатні двері повинні доповнювати інтер’єр і одночасно бути функціональними і надійними, оскільки є рухомим, часто використовуваним предметом. Хто стикався з вибором міжкімнатних дверей, чудово знають, як легко розгубитися і заплутатися у величезній кількості пропонованих моделей. Саме в цьому сегменті ринку будівельних товарів явно простежується правило, що широкий асортимент може зіграти злий жарт з покупцем і дуже ускладнити процес вибору. Ми підкажемо, які двері краще обрати для квартири.

Дизайн і колір дверей: як не помилитися і з чого вибирати

Виробники дверей пропонують дуже багато стилістичних рішень, досить оперативно реагуючи на зростаючий попит і тренди в дизайні інтер’єрів. Щоб полегшити вибір міжкімнатних дверей доцільно класифікувати їх дизайн, щоб поступово звужувати коло.

Чорні міжкімнатні двері

Міжкімнатні двері можна розділити на такі види:

 1. Гладкі двері. Їх полотно не містить декоративних елементів, естетика досягається фактурою і кольором оздоблювального матеріалу. Відмінно вписуються в будь-який інтер’єр, ідеально підходять для стилю мінімалізм;
 2. Техно стиль і хай-тек. Характеризуються наявністю чітких ліній, прямокутних елементів. Конструкція зазвичай царговая (розбірна, що дозволяє безболісно замінити окремий елемент). Підходять для інтер’єрних рішень в стилі лофт і хай-тек;
 3. Модерн. Це фільончастих вид дверей, форма фільонок фантазійна, скла мають малюнок витого характеру;
 4. Класика. Найпопулярніший вид, тому що не вимагає від покупця сміливих рішень. Класичні двері обов’язково фільончасті, бувають різновиди зі склом. Підвидом є стиль бароко. Фільонки в такому стилі дуже вишукані, дверне полотно декороване стеклами, присутні складні елементи – решітки, фігурні наличники і ін.
 5. Кантрі і скандинавський стиль. Такі двері відрізняє виражена текстура дерева, вони нарочито сукуваті, без прикрас і складних елементів. Принадність таких дверей у створенні неповторної атмосфери натуральності. Їх можна вписувати строго в сільський стиль. Наближеними можна вважати і двері в стилі прованс. Прованс поєднує в собі елементи класики і кантрі, часто такі двері пофарбовані в стилі навмисне зістарювання.

Колір дверей також залежить від загального стилю квартири. Є кілька постулатів, яких необхідно дотримуватися при виборі кольору:

 • не поєднувати теплі і холодні відтінки;
 • колір дверей потрібно підтримати іншими елементами – карнизами або плінтусом, наприклад;
 • стежити, щоб кількість кольорів не перевищувала три.

Кольорові двері

Обираємо матеріал: натуральність або демократичність в ціні

Матеріал дверей вирішує їх якість і ціну. Тому вкрай необхідно перед прийняттям рішення розібратися, з чого зроблені двері, і навчитися самотужки визначати їх майбутню зносостійкість і надійність.

Для виробництва міжкімнатних дверей використовуються:

 • масив натурального дерева. Найбільш бюджетними будуть двері з сосни, але сосна має ряд недоліків – сучковатість, смолистість і низьку зносостійкість. У цій категорії за зовнішнім виглядом і надійністю в лідерах дуб, ясень, бук, але їх ціна в кілька разів перевершує соснові.

Важливо!Незважаючи ні екологічність і прекрасний зовнішній вигляд, у виробів з масиву є недолік – вони занадто важкі, що з часом призводить до провисання петель.

 • оздоблення натуральним шпоном є хорошою альтернативою дверям з масиву. При їх виробництві використовують комбінацію дешевих масивів МДФ, а зовні оздоблюють тонким шпоном натурального дерева красивої текстури. Сучасні способи поклейки шпону дозволяють досягти ідеального візуального збігу з дверима з масиву.

Важливо! Натуральний шпон не поступається по міцності масиву.

 • плівкові покриття дверей. “Начинка” таких виробів практично та ж, що і в попередній категорії, але натуральний шпон замінюють на штучні матеріали Автоматично ціна таких дверей падає в рази, але разом з нею і екологічність.
 • пофарбовані двері. Фарбують двері з будь-яких матеріалів. Красиво виглядає спеціальна емаль, дешево і просто – порошкова фарба. Такий спосіб дозволяє вам втілити в життя будь-які індивідуальні рішення щодо кольору.

Міжкімнатні двері

Конструкцію дверей визначає простір

Способи установки міжкімнатних дверей визначаються конфігурацією простору, але слід розуміти, що кожен з них впливає на процес експлуатації.

За способом монтажу двері діляться на:

 • на петлях. Самий класичний варіант, коли двері навішується на петлі. Вимагають певний простір – радіус, рівний ширині дверей. Бувають одно- і двостулкові. Їх величезною перевагою є відмінна ізоляція завдяки абсолютній щільності прилягання полотна і лиштви, а також надійність фурнітури;
 • розсувні двері “ходять” паралельно стіні, економлять простір, але поступаються петельним в звукоізоляції і надійності механізмів кріплення;
 • складені двері. Вони посередині складаються, коли їх відчиняють. Такі двері скорочують дверний отвір у відкритому стані вдвічі, і механізм для їх установки дуже дорогий.
 • поворотно-зсувний механізм. Вони здатні незначно заощадити простір і процес відчинення виглядає дуже ефектно, але це нівелюється дуже дорогою вартістю механізму.

Увага! Якщо вам дозволяє простір, завжди оптимально зробити вибір на користь петельних дверей.

петельні двері

Закріплюємо пройдений матеріал: перевірка на якість

Коли ви вже визначилися з вибором, важливо знати, як не дати себе обдурити стосовно якості виробу.

 • Перевіряючи двері з масиву слід зіставити розміри сторін, виміряти діагоналі, щоб уникнути “покручені”. Оцінити ступінь зачищені і шліфування – не повинно бути шорсткостей, нерівностей.
 • Шпоновані двері слід перевірити на предмет доведення шпону. Для цього поверхню оглядається під кутом на наявність горбів, кратерів і т.п. Виріб не повинен мати гострого хімічного запаху – інше свідчить про використання матеріалу низької якості.
 • Фарбовані двері слід пильно розглянути впритул. Якщо помітна мінімальна брижі і полотно неоднорідне за кольором, значить фарбування проведене в економ-режимі, і довговічність такого виробу знижується.

Крім наявності видимих ​​дефектів – тріщин, сколів, також для всіх видів дверей актуально перевірити якість збірки – зазори, ущільнювачі, надійність кріплення стекол.

Залиште коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.